Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Edukacja Rity - Teatr CoMeta

Arcyzabawna, ale dająca też do myślenia historia kobiety i mężczyzny, których dzieli niemal wszystko: wykształcenie, doświadczenie życiowe, status społeczny i przyzwyczajenia. Jednak kolejne wspólne spotkania, które są głównym motywem sztuki, choć nie łatwe bo oboje należą do dwóch innych światów, otwierają im zupełnie nowe spojrzenie na wiele istotnych spraw: jej na otaczającą rzeczywistość, jemu na swoją dotychczasową egzystencję. Czy skorzystają z tej nieoczekiwanej szansy aby zmienić swoje życie ? Przekonajcie się sami.

Scenariusz: WILLY RUSSEL

Reżyseria, scenografia – Dominik Wendołowski

Muzyka: - Jan Pałys

Produkcja: Białołęcki Ośrodek Kultury

Obsada: Frank - Dariusz Dłużewski, Rita - Dorota Słowikowska/Emilia Księżyk/Małgorzata Gąska 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 września 19:30 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
BILETY
16 września 19:30 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
BILETY

KRYSTYNA PROŃKO

 Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Absolutna legenda polskiego jazzu, autorka takich przebojów jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty” czy „Psalm stojących w kolejce”. 9 września 2018 roku o 19:00, na otwarcie kolejnego sezonu artystycznego Białołęckiego Ośrodka Kultury, wystąpi Krystyna Prońko. Koncert odbędzie się na scenie BOK przy Głębockiej 66.
 
Krystyna Prońko jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez ponad 50 lat swojej kariery artystycznej pracowała z takimi artystami jak Czesław Niemien, Skaldowie, Czerwone Gitary, Janusz Koman i zespół Koman Band, Big Band Guntera Golasha w Berlinie. Współpracowała także z Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie a także Orkiestrą Big Band Gustawa Broma. Jest także wielokrotną laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree, a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych w tym w USA, Szwecji i krajach wschodniej Europy. W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal Gloria Artis. Z równą łatwością śpiewa pop, jak i standardy jazzowe. Była także wykładowczynią Akademii Muzycznej w Katowicach, Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie oraz Teatrze Muzycznym w Gdyni.
 
LEGENDA POLSKIEJ WOKALISTYKI JAZZOWEJ NA BIAŁOŁECE
 Recital Krystyny Prońko w Białołęckim Ośrodku Kultury będzie mieszanką największych hitów, tj. „Małe tęsknoty”, „Deszcz w Cisnej”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „W jakim obcym domu”, „Poranne łzy”, „Papierowe ptaki”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, starych przebojów w nowych aranżacjach: „Pierwszy siwy włos”, „Przyjdź w taką noc” czy „Dzisiaj nagle wymyśliłam ciebie”, a także nowych piosenek: „Chodzi po głowie”, „Wpadłam tu”.
 Koncert jest częścią Białołęckich Wieczorów Jazzowych – cyklu kwartalnych koncertów odbywających się w Białołęckim Ośrodku Kultury od stycznia 2016 r. Do tej pory na Scenie BOK-u zagrali: Włodek Pawlik Trio, Vein feat. Greg Osby, SMOLIK / KEV FOX, Urszula Dudziak, Stanisław Soyka, Jan Garbarek feat. Trilok Gurtu, Michał Urbaniak, Jan Ptaszyn Wróblewski.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 września 19:00 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
BILETY

Lot nad kukułczym gniazdem - Zespół Teatru 13

Premiera tej sztuki została przyjęta przez widzów owacją na stojąco. Po kilku tygodniach przerwy powraca na afisz. Zespół Teatru 13 wziął na warsztat adaptację sceniczną jednej z bardziej znanych książek XX wieku, według której powstał też kultowy film Milosa Formana. Premiera uświetniła jubileusz 30-lecia powstania Teatru 13, który przypada w tym roku. Inscenizacja akcji rozgrywającej się w szpitalu psychiatrycznym skupia się na uniwersalności przekazu głośnego dzieła, zwracając szczególną uwagę na parabolę relacji społeczeństwo-jednostka. Spektakl pyta o granice wolności i odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz prawo jednostki do decydowania o sobie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
06 października 18:00 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
BILETY
07 października 18:00 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
BILETY